Masaż


HarmoniaMasaż to zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek. Jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Masaż ma cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.

Cennik wszystkich masaży znajdziesz tutaj.

Prezentujemy opis kilku masaży wykonywanych w Studiu Harmonia:


UltraSLIM ! HIT !

Kawitacja ultradżwiękowa to realna alternatywa dla skalpela i odsysania tłuszczu. Stanowi jedną z najbardziej zaawansowanych metod do wykonywania bezinwazyjnej liposukcji.
Metoda ta jest polecana szczególnie osobom, które mają trudności w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z kłopotliwych miejsc. Zabiegi rekomendowane są głównie osobom, które chciałyby tkanki tłuszczowej w okolicach kolan, boczków, ud i tzw. „bryczesów”, pośladków, ramion czy brzucha. Wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody są nieefektywne lub bardzo wolno przynoszą zadowalające rezultaty. Jest to również niezrównana metoda walki ze znienawidzonym przez wszystkie kobiety cellulitem. Zabieg neutralizuje bezpośrednią przyczynę powstania „pomarańczowej skórki”. Przynosi ulgę w każdym stadium cellulitu.

Zabieg działa w oparciu o kawitację komórek tłuszczowych. Niskie częstotliwości fal ultradźwiękowych wywołują fale ciśnienia i podciśnienia.

Efekty działania są naprawdę imponujące!!! Choć trzeba zaznaczyć, że zabieg ten służy do remodelingu sylwetki i nie leczy znacznej nadwagi czy otyłości. Likwiduje jednak trudno usuwalne złogi i miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej. Wysmukla kolana i uda, a „bryczesy” po prostu znikają. Zabieg zastosowany na brzuch i boczki doskonale modeluje talię. Dzięki kawitacji poprawia się także kondycja skóry: następuje intensywne ujędrnienie przy jednoczesnym usunięciu nadmiaru wody z organizmu. Całe ciało staje się wysmuklone i jędrniejsze.

W zależności od miejsca poddanego zabiegowi i ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonujemy przez 15 do 40 minut. Kawitację ultradźwiękową wykonujemy zazwyczaj w serii zabiegów w odstępach 7 dni.


MASAŻ CIEPŁYM OLEJEM Z PESTEK WINOGRON

Wśród bogatej oferty masaży można znaleźć masaż na ciepło. Warto mu się przyjrzeć zwłaszcza w chłodne zimowe dni i doświadczyć jego dobroczynnych właściwości. Ten wyjątkowy masaż działa relaksacyjne, witalizuje i działa leczniczo na cały organizm, doskonale likwiduje wszelkie napięcia i bóle mięśni, zwłaszcza po długotrwałym wysiłku fizycznym. Połączenie ciepłego olejku z odpowiednimi technikami masażu relaksacyjnego jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu człowieka, rozluźnia, regeneruje ciało i umysł, przenosi na inny poziom relaksu.


MASAŻ GORĄCĄ CZEKOLADĄ

Czekolada obfituje w żelazo, magnez, cynk, wapń oraz teobrominę i kofeinę. Substancje te pobudzają krążenie krwi w skórze, wiążą w niej wodę i wygładzają cerę, poprawiając jej wygląd. Pachnący słodyczą i gorącą czekoladą masaż w jednej chwili wprawia w doskonały nastrój, odpręża i nastawia pozytywnie do życia. Dzieje się tak, gdyż czekolada wyzwala produkcję endorfin- hormonów szczęścia. Czekolada ma również silne właściwości odżywcze dla skóry, pobudza mikrokrążenie i ujędrnia ciało.
Właściwości:
- silnie odżywia
- pobudza mikrokrążenie
- ujędrnia ciało
- odpręża
- relaksuje
- wygładza skórę
PRZECIWSKAZANIA: menstruacja, zaburzenia pracy serca, choroby nowotworowe, choroby miażdżycowe, żylaki, przerwanie ciągłości skóry, stany zapalne skóry, choroby zakaźne, zły stan zdrowia, nietolerancja na którykolwiek składnik, skaza naczyniowa.


MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Jest zabiegiem głęboko relaksacyjnym, rewitalizującym i regeneracyjnym. Wymyślili go Indianie, którzy okładali ciało kamieniami bazaltowymi z kanionu. Specjalne kamienie do masażu z bazaltu pochodzenia wulkanicznego mają okrągły kształt i wymiary pasujące do dłoni. Gładka powierzchnia kamienia ułatwia poślizg na skórze. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii.

Wskazania do zabiegu:
Depresje, zaburzenia snu, ogólne przemęczenie organizmu, urazy sportowe, przetrenowanie, zaparcia, rwy, otyłość, itp.

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami:
Ciąża, żylaki kończyn dolnych, nadciśnienie, choroby serca.

Masaż ten wpływa na:
-skórę
- tkankę mięśniową
- układ krwionośny i limfatyczny
- układ nerwowy

Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów. Ma również zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększając tym samym zdolność wysiłkową organizmu.
Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.


MASAŻ BAŃKAMI CHIŃSKIMI (ANTYCELLULITOWY)

Bardzo skuteczne narzędzie w uzupełnieniu kuracji odchudzającej. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. Poprzez intensywną stymulację tkanki podskórnej oraz efekt drenażu limfatycznego modeluje sylwetkę i zwalcza cellulit, a także wyraźnie poprawia stan skóry. Stosuje się go w okolicach problematycznych tj. brzuch, uda, pośladki.

W celu osiągnięcia oczekiwanych efektów powinien być wykonywany w serii (ok. 10 zabiegów), w trakcie której prowadzona jest również dieta oczyszczająca.

Przeciwwskazaniem do wykonywania tego rodzaju masażu są słabe naczynia krwionośne, zaburzenia krążenia i krzepliwości krwi oraz żylaki kończyn dolnych.

PEELING

Jest to niewiarygodnie aromatyczny zabieg polegający na złuszczeniu martwego naskórka podstawowymi technikami masażu , co pozwala na :

- oczyszczenie i wygładzenie skóry
- pobudzenie mikrocyrkulacji
- wzmacnienie i ujędrnienie skóry
- optymalne jej nawilżenie i natłuszczenie,

a przede wszystkim na doskonałe przygotowanie skóry do przyjęcia substancji aktywnych.

Created by lewusq